Spotkanie modlitewne 29.11.2021

Temat: Św. Józef – patron dobrej śmierci.

Słowo: 1 Tes 4, 13 – 14

“Nie chcemy, bracia, waszego trwania w niewiedzy co do tych, którzy umierają, abyście się nie smucili jak wszyscy ci, którzy nie mają nadziei. Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim.”

Łaska: Pan daje nam Świętego Józefa jako patrona dobrej śmierci, abyśmy w łasce uświęcającej oczekiwali na spotkanie ze swoim Zbawicielem.

Ogłoszenia:

Roraty, specjalna Msza św. do Matki Bożej, odprawiana tylko w Adwencie  w naszym kościele w poniedziałki, środy i czwartki o godz. 18.; w soboty i niedziele o godz. 7. rano. Na Roraty weźmy ze sobą świece – symbol naszego oczekiwania na Pana.

Msza święta wspólnotowa w środę 1 grudnia o godz. 19.00 w kościele św. Jadwigi Królowej w Białymstoku.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie w pierwszy czwartek miesiąca o 17.45., w pierwszy piątek adoracja wynagradzająca także o 17.45. W pierwszą sobotę adoracja o godz. 17.

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczynamy 5. grudnia. Tego dnia wysłuchamy świadectwa o spotkaniach z Janem Pawłem II. Pani Joanna opowie o pierwszej oazie w Rzymie z Papieżem Polakiem. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę za tydzień będzie prowadził nowy proboszcz z Jurowiec ks. Adam Siegieniewicz, moderator w seminarium duchownym. Rekolekcje kończą się 8 grudnia Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. z nauką rekolekcyjną o 9., 16. i 18. Warto w nich uczestniczyć i odbyć spowiedź przed świętami, aby czystym sercem czekać na przyjście Jezusa.

W związku z rekolekcjami za tydzień naszej adoracji nie będzie.