Spotkanie modlitewne 10.12.2018

Święty Józef.

Słowo: Mt 1, 19 – 24

Pan przychodzi z łaską umiejętnego słuchania i odważnego wypełniania tego, co do nas mówi.

Ogłoszenia:

Trwa  Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Bożej Dzieciny. Jest to czas szczególny. Te dwa spotkania są właśnie po to, aby nas przybliżyć do tamtych wydarzeń, a przecież  św. Józef i Maryja to postacie najważniejsze.

Roraty, specjalna Msza św. do Matki Bożej, odprawiana tylko w Adwencie – w naszym kościele w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek o godz. 7 oraz w środę i sobotę o godz. 18.

Na Mszę św. i modlitwę o świętość naszych rodzin i małżeństw zaprasza na sobotę 15 grudnia o 18. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Zaproszone są szczególnie małżeństwa, ale też wszyscy, którzy chcą doświadczyć miłości Bożej!  Nie ma takiego małżeństwa, którego Bóg nie potrafi uratować!

Chorych, którzy nie mogą wyjść z domu, z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w sobotę 22 grudnia od godz. 9. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub w godzinach pracy w kancelarii.

W tegorocznym adwencie nasza parafia dołączyła do akcji Paczuszka dla Maluszka. Polega ona na zbiórce podarunków dla małych dzieci uratowanych przed aborcją. Pod choinką na końcu kościoła można składać pieluszki, oliwkę dla dzieci, pudry, kremy, szampony itp. Zostaną one przekazane przez Fundację Serce w Sercu oraz Małych Stópek matkom. Więcej szczegółów można znaleźć na bombkach zawieszonych na choince.

31 grudnia organizujemy Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Białostockiej. Zabawa odbędzie się w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku przy ul. Upalnej 26 na osiedlu Słoneczny Stok (obok basenu), dojazd od ul. Marczukowskiej. Rozpoczęcie o godz. 20:00 (prosimy o punktualne przybycie), o 24:00 Uroczysta Eucharystia na rozpoczęcie Nowego Roku. Koszt 60 zł od osoby, dzieci do lat 15 wstęp gratis. Przychodzimy z własnym koszyczkiem. Zapewniamy kawę i herbatę, mnóstwo niespodzianek oraz dobrą zabawę do samego rana. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych (rodziny, znajomych, przyjaciół, osoby samotne) do wspólnej zabawy w radosnej, rodzinnej atmosferze. Więcej informacji, zapisy i bilety dostępne w grupach modlitewnych lub pod numerem telefonu: Janina Amielanczyk 663638551 i Dorota Woińska 609109107. Zgromadzone fundusze zostaną przekazane na cele ewangelizacyjne.

17 grudnia na stronie internetowej ostrołęckiej wspólnoty Wypłyń na Głębię ruszają zapisy na XVI Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne, które odbędzie się w terminie 1-3 lutego. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu, ze względu na dużą liczbę osób chętnych, zapisy na poszczególne dni trwają zwykle tylko jeden dzień!

W styczniu nie będzie Eucharystii Wspólnotowej, Białostocka Odnowa będzie miała swój Dzień Skupienia połączony z kolędowaniem i świętowaniem 25-lecia Wspólnoty Jezus Dobry Pasterz.Spotkanie odbędzie się 5 stycznia (sobota).