Spotkanie modlitewne 17.12.2018

Maryja – niewiasta słuchania, podejmowania decyzji i działania.

Słowo: Łk 1, 26 – 39

Pan daje nam Maryję jako wzór wiary, modlitwy i służby.

Ogłoszenia:

To już za tydzień Wigilia, więc mamy ostatni tydzień adwentu. Postarajmy się, aby to był czas, w którym nie zagubimy się w sprawach przyziemnych, Pamiętajmy, że w świętach najważniejszy jest JEZUS CHRYSTUS. Ten tydzień to też ostatnia okazja na uczestnictwo w  Roratach, specjalnej Mszy św. do Matki Bożej.

Na wspólnym dzieleniu się opłatkiem, spotkamy się już w niedzielę 23 grudnia o godzinie 10,00 w Sali pamięci  ks. Rabczyńskiego. Będzie to między mszą o 9,00 a 11,00. Postarajmy się aby każdy, kto może przyszedł.

W tym tygodniu przypada trzecia środa miesiąca i patrole modlitewne. Zapraszam oprócz tych, którzy są zawsze, aby przyszły i inne osoby. Mam sygnały, że to ważny okres, dlatego proszę o szczególne zaangażowanie. Tych którzy nie mogą przyjść, proszę o modlitwę za nasze miasto i okolice w domu.

W tegorocznym adwencie nasza parafia dołączyła do akcji Paczuszka dla Maluszka. Polega ona na zbiórce podarunków dla małych dzieci uratowanych przed aborcją. Pod choinką na końcu kościoła można składać pieluszki, oliwkę dla dzieci, pudry, kremy, szampony itp. Zostaną one przekazane przez Fundację Serce w Sercu oraz Małych Stópek matkom. Więcej szczegółów można znaleźć na bombkach zawieszonych na choince.

Przypominam też o Balu Sylwestrowym Odnowy. Potrzebne też będą osoby do pomocy w przygotowaniu sali. Jeżeli ktoś może, to postarajmy się pojechać.

Jutro (18 grudnia) na stronie internetowej ostrołęckiej wspólnoty Wypłyń na Głębię będą zapisy na XVI Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne, które odbędzie się w terminie 2 lutego. Temat sobotni to : „Kocham siebie, kocham ciebie”. Konferencję głosić będą miedzy innymi Monika i Marcin Gajdowie, a posługę muzyczną będą pełnić: Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej

W styczniu nie będzie Eucharystii Wspólnotowej, Białostocka Odnowa będzie miała swój Dzień Skupienia połączony z kolędowaniem. Spotkanie odbędzie się 5 stycznia (sobota). Początek o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

Wspólne świętowanie jubileuszu małżeństw naszej parafii odbędzie się 30 grudnia podczas Mszy św. o godz. 9. Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa, które w 2018 roku obchodziły okrągły jubileusz małżeński, na uroczystą Mszę św. Pary, które wcześniej to zgłoszą (może zrobić to ktoś z rodziny) otrzymają specjalne błogosławieństwo na piśmie od parafii.