Spotkanie ze Świętymi przy herbatce – 20.11.2017

W poniedziałek 20 listopada spotkaliśmy się, żeby się uradować wzajemnie swoją obecnością, a także podzielić się doświadczeniem bliskości, przyjaźni ze Świętymi.

Słowo: 1 P 1, 13 – 16

Ogłoszenia:

27 listopada w Kościele pw. Św. Rocha o godz. 18:00 zostanie odprawiona Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie. Rozpoczęcie o godz. 17:45 modlitwą uwielbienia. W czasie tej eucharystii nasza Wspólnota będzie posługiwała modlitwą osłonową.

Nasza wspólnota ma dyżur w kuchni w Surażu w dniach 1-2. 12. 2017.

W dniach 1-3 grudnia 2017 odbędą się rekolekcje „Łaska i chwała –Szkoła chodzenia w Bożej obecności”, które poprowadzi Damian Stayne Anglik, katolik ze wspólnoty Cor et Lumen Christi. Zapisy na stronie rekolekcje.białystok.pl.

Są jeszcze miejsca na weekend „Rozeznanie w codzienności” który poprowadzą: Joanna i Norbert Dawidczykowie, małżeństwo z Ostrołęki. Koszt 130 zł, od małżeństwa za dwie osoby 230 zł. Zapisy pod numerem telefonu 600 202 904.

W tym tygodniu w liturgii przypadają wspomnienia: we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, a w środę św. Cecyliipatronki muzyki kościelnej. Polecamy szczególnej modlitwie w tym tygodniu więc naszego Pana Organistę , Chór Parafialny oraz wszystkie osoby posługujące śpiewem także w naszej wspólnocie z racji ich patronalnego święta.

Wydział Katechetyczny zaprasza wiernych dorosłych do udziału w cyklu 5 katechez biblijnych przygotowujących do owocnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Katechezy prowadzone metodą Mess’AJE (czyt. mesaż) odbywać się będą  w  soboty: od 25 listopada w godz. 10 – 12.30  w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku.

Kolejne spotkanie w Dominikańskiej Szkole Wiary w sobotę 25 listopada i wykład: „Św. Tomasz z Akwinu – nasz patron”. Początek o godz. 10 w Centrum Formacji Pastoralno–Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku. Więcej na stronie http://bialystok.szkolawiary.dominikanie.pl/.