Spotkanie modlitewne 28.05.2018

Głoszenie – Ducha Świętego czy siebie?

Słowo: 1 Kor 2, 10 – 13

Pan daje nam Ducha Świętego, abyśmy głosili Jego naukę, a nie swoją.

Ogłoszenia:

  • W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W naszym kościele Msze św. o godz. 7, 9 oraz o 18. Po Mszy o 9. wyruszy procesja. Przez oktawę Bożego Ciała będą odprawiane Nieszpory Eucharystyczne z nabożeństwem czerwcowym i procesją po wieczornej Mszy św.
  • Wystawienie Najświętszego Sakramentu od 1 czerwca czyli od piątku rozpoczyna się po Mszy św. wieczornej i trwa do godz. 19.30. W maju jeszcze wystawienie o 16 i majowe o 17.30.
  • W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Adoracja po Mszy św. wieczornej.
  • Od pierwszego czerwca rozpoczynamy Nabożeństwo Czerwcowe, które odprawiamy po wieczornej Mszy św.
  • Za tydzień w poniedziałek w naszej parafii odbędzie się bierzmowanie naszej młodzieży. Udzieli go Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. W związku z tym naszej adoracji nie będzie. Módlmy się w tej Eucharystii o wytrwałość bierzmowanych w wierze, poruszenie przez Ducha Świętego właśnie tej sfery duchowości, która odpowiada za trwanie w Chrystusie, a tych którzy odejdą, aby jak najszybciej powrócili.
  • Najbliższa wspólnotowa Eucharystia, kończąca rok formacyjny, odbędzie się 5 czerwca w kościele pw. Św. Wojciecha o godz. 19:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynienia i uwielbienia Boga. Na tej mszy będziemy świętować jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Mieczysława Olszewskiego.