Spotkanie modlitewne 15.01.2018

Służby we wspólnocie.

Słowo: 1 Kor 12, 4 – 7

Pan zachęca nas do służenia tymi darami, jakimi nas obdarzył.

Ogłoszenia:

  • Wspólny opłatek wszystkich wspólnot i grup parafialnych odbędzie się 21 stycznia o godz. 15.00 w sali Jardu. Zapraszamy wszystkich.
  • Msza św. w intencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki, z okazji jego imienin w piątek o godz. 18. w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta.
  • Dominikańska Szkoła Wiary zaprasza na pierwszy w tym roku wykład – temat ważny i aktualny: III przykazanie Boże – o świętowaniu niedzieli, wygłosi o. Jacek Salij, dominikanin – sobota 20 stycznia, godz. 10.45, Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej, ul Warszawska 50.
  • Spotkanie dla osób pragnących trochę zahamować, zatrzymać i nabrać sił tzw. Pustelnia w mieście – sobota 20.01.2018 (11.00- 17.00) w ciszy. Więcej informacji na stronie https://wzchbialystok.pl/images/pdf/pustelnia2018.pdf.
  • Za tydzień w niedzielę, odbędzie się modlitwa z udziałem przedstawicieli Kościoła prawosławnego w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na ekumeniczne spotkanie do kościoła Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie na Mszę św. o godz. 11.30.
  • POMARAŃCZOWE OSTATKI ODNOWY odbędą się 10 lutego (sobota), o godz. 20:00 w Hotelu Zejer (Barszczewo 2a, ok. 10 km od centrum Białegostoku w kierunku Kruszewa). Koszt 80 zł od osoby, w tym zapewnione: jedno danie obiadowe gorące, przystawki (bufet szwedzki), kawa, herbata, napoje, ciasto, mnóstwo niespodzianek oraz dobra zabawa do białego rana. Imprezę poprowadzi zespół: Babeczki Podlaskie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy karnawałowej, razem spędźmy ten czas, wśród tańców i radosnych śpiewów, w rodzinnej i serdecznej atmosferze. Można też zaprosić swoich przyjaciół, rodzinę, znajomych, współpracowników, osoby samotne i zabrać swoje pociechy (za dzieci będzie dodatkowo symboliczna dopłata). Każdy jest mile widziany. Zapisy i bliższe informacje do końca stycznia Maria Wysocka tel: 605 904 664 lub e-mailem: bialystok.odnowa@gmail.com i Elżbieta Berbeć tel: 606 343 408 lub e-mailem: elaberbec@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
  • W lutym nie będzie wspólnotowej Eucharystii w pierwszy wtorek miesiąca. Spotykamy się na Rekolekcjach Wielkopostnych Odnowy, które odbędą się w terminie 14 – 16 luty (Środa Popielcowa, czwartek, piątek) w Kościele pw. Św. Wojciecha. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Zbigniew Snarski.
  • Na stronie internetowej Białostockiej Odnowy są już zamieszczone terminy rekolekcji wakacyjnych w Surażu na wakacje 2018 roku. Można już teraz pomyśleć o rezerwacji czasu na uczestnictwo w jednych z nich.