Spotkanie modlitewne 13 lutego 2017

Temat: Tożsamość paschalna apostoła.

Słowo: Dz 1, 3 – 4a

“Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym. A podczas wspólnego posiłku kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca.”

Pan dziś na nowo otwiera nam oczy i uszy, abyśmy w swoim życiu zauważyli, że Jezus żyje.

Ogłoszenia:

  • W środę modlimy się za nasze miasto. Po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa w salce i patrole.
  • W środę w naszej parafii rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary. Ogarnijmy modlitwą uczestników i prowadzących. Módlmy się też za REO w par. Ducha Świętego, które zacznie się 20 lutego.
  • W niedzielę jedziemy do Ostrołęki na Spotkanie Charyzmatyczne. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu przy cerkwi.
  • Za tydzień spotkanie przy pączkach. Osoby, które będą uczestniczyły w OSCh podzielą się świadectwami.
  • Można jeszcze podjąć służbę na rzecz wspólnoty.
  • Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne Odnowy odbędą się w terminie 1 – 3 marca (Środa Popielcowa, czwartek, piątek) w Kościele pw. Św. Wojciecha, rozpoczęcie o godz. 19:00 (w środę o 19:30). Rekolekcje poprowadzi Ks. Łukasz Kisielewski. Dla liderów i animatorów wspólnot spotkanie z Ojcem Rekolekcjonistą także w sobotę, 4 marca, w Oratorium Św. Jerzego przy Kościele pw. Św. Wojciecha o godz. 9:00.
  • Ojcowie Jezuici i Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zapraszają, w okresie Wielkiego Postu, na Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym pod hasłem „Pójdź za Mną!” Rekolekcje, na które składa się codzienna medytacja wybranego fragmentu z Pisma Świętego metodą ignacjańską, będą trwały od 5 marca do 2 kwietnia. Wspólne spotkania rekolekcyjne w niedzielę o godz.14:30 w Oratorium przy Kościele Św. Wojciecha w Białymstoku (ul. Warszawska 46a). Złożą się na nie: Eucharystia, konferencja wprowadzająca w kolejne etapy rekolekcji i modlitwa. Zobacz harmonogram rekolekcji. Więcej informacji oraz zapisy na stronie WZCh. Przeżyj Wielki Post wielkodusznie!
  • W dniach 28-30 kwietnia w Domu Rekolekcyjnym w Surażu odbędzie się weekend Lectio Divina, który poprowadzi ks. Piotr Ślęczka SDS – salwatorianin, filozof, etyk, kierownik duchowy i rekolekcjonista, duszpasterz w Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Jest to weekend w milczeniu, ofiara na pokrycie kosztów rekolekcji 150 zł. Zapisy pod numerem telefonu 793 933 523 lub e-mailem:bialystok.odnowa@gmail.com