Spotkanie modlitewne 10 października 2016

Temat: Modlitwa osobista.

Słowo:
“Potem wyszedł i udał się, według zwyczaju, na Górę Oliwną: towarzyszyli Mu także uczniowie. Gdy przyszedł na miejsce, rzekł do nich: «Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie». A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się tymi słowami: «Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!» Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go. Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię. Gdy wstał od modlitwy i przyszedł do uczniów, zastał ich śpiących ze smutku. Rzekł do nich: «Czemu śpicie? Wstańcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie».” Łk 22, 39-46
ogrojec

Łaska: Jezus podnosi nas dziś ze smutku i snu i zachęca do modlitwy.

Ogłoszenia:

 • Trwają rekolekcje REO w Sokółce, otaczajmy modlitwą uczestników i prowadzących. Módlmy się także za REO, które rozpocznie się 18.10 w Zespole Szkół Katolickich. Zachęcajmy znajomych do udziału.
 • W październiku nasza Wspólnota razem z grupą lektorów prowadzi modlitwę różańcową w poniedziałki, godz. 17.15.
 • W środę odbędzie się w naszej parafii Konferencja Dekanalna Kapłanów. Można przyjść na wspólną, półgodzinną modlitwę z kapłanami w kościele o godz. 14.
 • W piątek Dzień Nauczyciela, pomódlmy się za nauczycieli i wychowawców.
 • W sobotę na Jasnej Górze odbędzie się Wielka Pokuta – przebłaganie za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Więcej informacji
  Postarajmy się łączyć z tą modlitwą – szczególnie o godz. 15 – Koronką do Miłosierdzia Bożego. Warto też w tej intencji podjąć post.
 • W dniach 4-6 listopada, na zakończenie Roku Miłosierdzia, w Domu Rekolekcyjnym w Surażu odbędzie się Weekend pt. Spotkanie z Miłosiernym Ojcem – rekolekcje o spowiedzi – więcej informacji…
 • 19 listopada w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku (ul. Warszawska 46) odbędzie się Dzień Skupienia pod hasłem: Przyjdź! Spotkaj! Uwielbiaj!, który poprowadzi ks. Rafał Koptas i Śpiewaki Odnowy. Rozpoczęcie o godz. 10:00, zakończenie około godz. 15:00. Zapisy pod numerem telefonu 606454518 lub e-mailem.
  Więcej…
 • W dniach 14–16 października w Surażu odbędzie się spotkanie Formacji Liderów i Animatorów. Ogarnijmy modlitwą.
 • Grupa modlitwy wstawienniczej zaprasza wszystkich potrzebujących na modlitwę w każdy piątek po Mszy św. o 18 na plebanii Kościoła św. Rocha.