Adoracja Żłóbka 2 stycznia 2017

Spotykamy się przy Stajence, którą autor – ks. Krzysztof zainscenizował na naszą podlaską stajnię. Ma to nam pokazać, że gdyby Jezus miał się narodzić tu, to byłaby właśnie taka stajnia. Chciałbym, abyśmy dziś oddali hołd Nowo Narodzonemu w postawie pasterzy. Prostych ludzi, którzy jako pierwsi oddali pokłon Bożej Dziecinie. To właśnie im przypadł ten zaszczyt. Warto czasem stać się zwykłym pastuchem, aby móc doświadczyć tak wspaniałych łask. Dziś sytuacja w Polsce, na świecie bardzo przypomina tamte czasy. Choć wszędzie słychać o świętach, to tak mało jest tych, którzy naprawdę chcą usłyszeć to, co wydarzyło się w tę grudniową noc. Choinka, prezenty, suto zastawiony stół często przysłaniają nam to co najważniejsze. Dziś dążenie do tego obfitego przysłowiowego żłobu przysłania sens prawdziwego cudu Bożego Narodzenia. I właśnie my, świadomi tego co naprawdę się wydarzyło, mamy oddać hołd Małej Dziecinie, a potem iść i nieść tę dobrą nawinę do naszych rodzin, znajomych, do pracy, na ulicę zgodnie z hasłem tego roku „idźcie i głoście”. Rozgłaszajmy, że ta Boża Dziecina to Zbawiciel świata. Ten, który przez swoją śmierć odkupił nasze grzechy, Pan w którym została ucieleśniona cała pełnia Bóstwa. Miłość w najczystszej postaci.

Teraz stojąc w tej stajence uwielbijmy Bożą Dziecinę, a po odczytaniu Ewangelii o pasterzach u żłóbka oddajmy Mu pokłon. Niech każdy z nas przy śpiewie kolęd przyklęknie na chwilę przy tym symbolicznym żłóbku oddając Mu cześć jak niegdyś zrobili to pasterze.

Ogłoszenia:

  • W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Adoracja po Mszy św. wieczornej. Zbieramy się w zakrystii ministrantów o godz. 17.40.
  • 6 stycznia, już po raz piąty przez Białystok przejdzie barwny Orszak Trzech Króli pod hasłem “Pokój i dobro!” Król Europy, Król Afryki i Król Azji wraz ze swoimi Orszakami, aniołami oraz pastuszkami wyruszą za Gwiazdą Betlejemską z dziedzińca Pałacu Branickich o godz. 12.00. Więcej…
  • Opłatek wszystkich grup i wspólnot naszej parafii 6 stycznia. Początek w Uroczystość Trzech Króli o godz. 15 w sali restauracji Jard w Wasilkowie.
  • Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Odnowy w Duchu Świętym na Dzień Skupienia, który odbędzie się 7 stycznia w Parafii Ducha Świętego w Białymstoku w Dolnym Kościele (ul. Sybiraków 2), rozpoczęcie o godz. 10:00. Tematem spotkania będzie „Radość chrześcijańska”. Bardzo prosimy, aby każdy uczestnik spotkania przyniósł drobny upominek dla brata czy siostry – drobny, czyli cukierek, wafelek, batonik (jedną sztukę, ma być raczej symbolicznie), proszę dołączyć do tego karteczkę ze Słowem Bożym o radości.
  • W terminie 17-19 lutego na Hali sportowo-widowiskowej im. A. Gołasia w Ostrołęce, przy ul. Traugutta 1 odbędą się XIV Ostrołęckie Spotkania Charyzmatyczne. Zgłoszenia do Ali.
  • W dniach 27-29 stycznia w Domu Rekolekcyjnym w Surażu odbędzie się Weekend po REO cz. 1 (druga część jest zaplanowana w terminie 31.03-02.04). Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy pragną dalej kroczyć za Jezusem i umacniać swoją wiarę, przeżyli już swoje rekolekcje REO a nie uczestniczyli jeszcze w Formacji Stałej. Koszt 100 zł. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod numerem telefonu 697 997 599 lub e-mailem: bozenakrz@poczta.onet.pl
  • Za tydzień spotkanie modlitewne. Tematem będzie: „Kościół – moje bycie w Kościele”.  Konferencję wygłosi ks. Wojciech Michniewicz z Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Białymstoku.