Świadectwo Henia

Nazywam się Heniek. Do wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym należę od 2006r. Ze wspólnotą zetknąłem się już dawno. Kilku moich dobrych znajomych uczęszczało na spotkania. Ja szukałem swojej drogi do Pana Boga. Uważałem się za dobrego katolika, chodziłem do kościoła, odmawiałem pacierz, w moim mniemaniu nie potrzebowałem się odnawiać.

Kiedyś na rekolekcje wielkopostne przyjechał ksiądz Krzysztof Herman. Nauka była o spowiedzi świętej. Wtedy zacząłem się zastanawiać, czy moja spowiedź na pewno była spowiedzią? Czy, chodząc do kościoła, na pewno uczestniczę w Eucharystii? Na koniec rekolekcji ks. Krzysztof powiedział: Tych, którzy szukają czegoś więcej, zapraszam na REO, które odbędą się w naszej parafii. Pomyślałem – pójdę, zobaczę, ale tylko to i nic więcej.

REO była huśtawką: od euforii do buntu, jednak dzień 4 czerwca 2006 zapamiętam na zawsze. Było to zamykanie poszczególnych etapów mojego życia, jak posprzątanych szuflad, zaś na koniec obranie Jezusa jako swojego Pana. Od tamtej pory wiem, że jeśli Jezus jest w centrum, to wszystko jest na swoim miejscu. Chrzest w Duchu Świętym był dopełnieniem i utwierdzeniem w tym przekonaniu. Od tamtego czasu moje życie wygląda zupełnie inaczej. Ufając Bogu pozbyłem się lęków i obaw, które wcześniej były moją zmorą. Ciągle staram się udoskonalać w wierze. Obecnie uczestniczę w formacji stałej w Surażu. We wspólnocie posługuję jako lektor oraz jako członek grupy muzycznej, jednak najwięcej radości daje mi to, kiedy przez słowa, czyny, śpiew i uśmiech mogę świadczyć o Chrystusie: w domu, w pracy, we wspólnocie i wśród znajomych.