Spotkanie modlitewne 8.10.2018

Temat: Sakramenty. Chrzest Święty.
Słowo Boże: J 3,5-6.
Łaska: Jezus daje nam dziś gwarancję, że przez chrzest stajemy się dziećmi Bożymi.
Ogłoszenia:
– Nasz Chór Parafialny pod kierunkiem naszego Organisty Piotra Kamińskiego zajął III miejsce na Festiwalu Pieśni Sakralnej Łapskie Te Deum. Gorąco gratulujemy Dyrygentowi i Zespołowi (w tym: osobom z naszej wspólnoty śpiewającym w chórze) oraz życzymy dalszego zapału w śpiewaniu Bogu i uświetnianiu liturgii.
– Trwają rekolekcje REO w Sidrze, które nasza wspólnota wraz z zespołem „OdNowa” obejmuje opieką modlitewną i wsparciem osobowym. 26 września (środa) w Kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Białymstoku rozpoczęły się REO. Kolejne rekolekcje rozpoczynają się 23 października we wspólnocie „Credo”, a 24 października w kościele św. Rocha. Zachęcajmy znajomych i otaczajmy modlitwą to święte dzieło.
– Na nabożeństwo różańcowe w naszym kościele, zapraszamy codziennie przed Mszą św. na godz. 17.15. W poniedziałek Różaniec prowadzi nasza wspólnota wraz z lektorami.
– Wszystkie osoby, które w ostatnim czasie przeżyły REO, zapraszamy na Formację „Po REO”. Będziemy tam mówić o podstawowych sprawach życia chrześcijańskiego: uczyć modlitwy, życia Słowem Bożym, otwierania się na działanie Boga. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do liderów. Formację będą prowadzić: ks. Krzysztof Herman i Beata Laszczkowska, a spotkania będą odbywać się w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy ul. Kościelnej.
– Od 13 października 2018r. rozpoczynają się Roczne Warsztaty Formacyjne Odnowy. Zapraszamy na nie absolwentów Rocznej Formacji po REO – tych, którzy ją ukończyli i tych, którzy ukończyli Katechezy po REO we własnej wspólnocie.
Roczne Warsztaty Formacyjne odbywać się będą raz w miesiącu (sobota) w godz.9.30 – 13.30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Białymstoku, ul. Kościelna (przy Księgarni św. Jerzego).
Formację tę poprowadzą Ks. Krzysztof Herman i Bożena Szczepanowska.
– Kolejny wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary nosi tytuł: “7 dróg Boga – wprowadzenie w sakramenty”. Odbędzie się 13 października o godz. 10. w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej ul. Warszawska 50 w Białymstoku. Spotkanie poprowadzi o. Marcin Rutecki, dominikanin.