Spotkanie modlitewne 19.03.2018

Słowo: J 14, 26

Pan przychodzi z darem mądrości, aby zrozumieć Jego słowo i nim żyć.

Ogłoszenia:

– Wielki Post nabrał już charakteru pasyjnego. Skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w ostatnich niemal Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej. Zasłonięte krzyże odsłonimy uroczyście dopiero w Wielki Piątek.

Nabożeństwa wielkopostne odprawiane w naszej świątyni:

*   Ostatnie Drogi Krzyżowe dla wszystkich w piątki, a dzieciom w środy o 17.15.

*   Ostatnie Gorzkie Żale w sobotę i niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.

– W tym tygodniu rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. Adam Wtulich, salezjanin z Różanegostoku. Msze św. z nauką rekolekcyjną w czwartek, piątek i sobotę o godz. 9, 16 i 18. W dniach rekolekcji nie ma Mszy św. o godz. 7 rano.

– Doroczna Miejska Droga Krzyżowa w Białymstoku odbędzie się 23 marca br., w  piątek poprzedzający Niedzielę Palmową. Nabożeństwu przewodniczyć będzie Arcybiskup Metropolita Tadeusz Wojda. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 19.00 przed Archikatedrą. Jej trasa tradycyjnie będzie wiodła ulicą Rynek Kościuszki i Lipową do kościoła św. Rocha, gdzie nastąpi zakończenie nabożeństwa.

– Natomiast w Wasilkowie Droga Krzyżowa ulicami będzie w Wielki Wtorek, początek Mszą św. o 18.

– 26 marca w Kościele pw. Św. Rocha o godz. 18:00 zostanie odprawiona Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie. Rozpoczęcie o godz. 17:45 modlitwą uwielbienia.

– W Wielkim Tygodniu spotkania nie będzie. Spotkamy się natomiast na Adoracji w Noc Zmartwychwstania (godzinę podamy później).

– Najbliższa wspólnotowa Eucharystia odbędzie się 3 kwietnia w Kościele pw. Św. Wojciecha o godz. 19:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.