Adoracja Żłóbka 7.01.2019

Panie Jezu Chryste, ukryty w Eucharystii, a dziś przybliżony nam w tej Maleńkiej Dziecinie, na początku nowego roku chcemy Cię przywitać. „Ach, witaj Zbawco z dawna żądany tyle tysięcy lat wyglądany”. Witaj Emmanuelu! Ty, który zechciałeś zejść na ziemię, aby przynieść nam radość wielką. Zamieszkałeś pośród nas z miłości do człowieka, aby przywrócić nam godność dziecka Bożego oraz obdarzyć mnogością darów. Mogłeś narodzić się w pałacu, ale wybrałeś twardy żłób. Ty sam wybrałeś to co liche i kruche, niegodne w oczach świata, aby pokazać, że jesteś Bogiem wszystkich ludzi. Przyszedłeś, aby powiedzieć, jak bardzo Bóg o nas się troszczy.
Dziś, tu i teraz mówisz nam, że Bóg jest miłością, że każdego z nas kocha bezgranicznie. On wie, że jesteśmy grzeszni, On nas nie potępia, ale zsyła nam Zbawiciela. Wie, że nasza miłość jest krucha, a wiara słaba, dlatego przysyła nam Tego, który przynosi nam pokój.
Umocnij nas Jezu, przyjdź z łaską, abyśmy poznali, jak bardzo nas kochasz. Rozpalaj ten ogień w każdym sercu. Niech płonie i niech roznosi się na naszych bliskich, znajomych. Niech zapłonie cały świat. Bądź Bogiem nadziei i miłości nie tylko dla nas, ale dla wszystkich ludzi.
Dziś chcemy pokłonić się Tobie. Będziemy adorować Ciebie w tej małej figurce indywidualnie, biorąc do rąk, przytulając do serca, aby odpowiedzieć na Twoją miłość.

Ogłoszenia:

– Dziś adoracją Bożej Dzieciny zakończyliśmy okres Świąt Bożego Narodzenia.

– Przed nami nowy rok, nowe wyzwania, nowe zadania, ale też wielkie cuda i niespodzianki, jakie przygotował dla nas Pan. Umocnieni Jego mocą płynącą z Betlejem jesteśmy gotowi, aby temu wszystkiemu sprostać.

– Z nowym rokiem rozpoczęliśmy z dwiema wspólnotami z Białegostoku “Nowy Izrael” z parafii św. Rocha oraz “Nowe Życie” z Bacieczek, roczny dyżur sprzątania domu rekolekcyjnego w Surażu. Pierwsze wyzwanie, to sprzątanie w sobotę 19 stycznia.

– Na najbliższych spotkaniach przygotujemy się do podejmowania służb we wspólnocie na nowy rok.

– Na wyjazd do Ostrołęki pojedziemy ze wspólnotą „Światło Chrystusa” z parafii św. Wojciecha z Białegostoku.

– Za tydzień zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa po Mszy św. o godz. 9.00.